wypadek przy pracy - niefortunne post. stopy przycz.zewn.


Widzisz archiwalną wersję tematu "wypadek przy pracy - niefortunne post. stopy przycz.zewn." z forum www.bhp.nazwa.pl/forumbhp/forum/


Jolanta - 24 Wrzesień 2007, 14:43

Mam pytanie - pracownik wysiadając z samochodu stanął nierówno na chodnik ułożony z kostki brukowej wykręcając stopę. Zgłosił uraz stopy,wystąpił obrzęk,bolesność śródstopia,ograniczona ruchomość. Czy za przyczynę zewnętrzną można uznać niefortunne postawienie stopy na płaszczyźnie?

Manio - 24 Wrzesień 2007, 15:18

Czy za przyczynę zewnętrzną można uznać niefortunne postawienie stopy na płaszczyźnie?



Pewnie że tak
ewania - 24 Wrzesień 2007, 16:13

Tak
Jolanta - 25 Wrzesień 2007, 07:32

Dziękuję bardzo. Chciałam znać opinię innych . Moje pytanie wynika z tego że otrzymałam telefon z ZUS aby donieść wyjaśnienie do protokółu co było przyczyną zewnętrzną wypadku wypadku bo niefortunne postawienie stopy to nie jest przyczyna, gdyby był jakiś dołek czy coś co spowodowało to niefortunne postawienie stopy to wtedy można uznać.
Pozdrawiam.

Manio - 25 Wrzesień 2007, 08:43

bo niefortunne postawienie stopy to nie jest przyczyna, gdyby był jakiś dołek czy coś co spowodowało to niefortunne postawienie stopy to wtedy można uznać.



............no tak to cały ZUS według orzecznictwa niefortunny odruch itp. jest przyczyną zewnętrzną - z tym że nie będziesz raczej tym się tłumaczyć w odpowiedzi do ZUS.

............... można pobajerować, że "kostka brukowa sama w sobie jest niezbyt równa" i beą mieli co chcieli (masz na myśli starą kostkę brukową z czasów PRL-u ???) bo jezeli tak to korzyść poszkodowanego )
Sylweczka - 25 Wrzesień 2007, 11:58

Niefortunny odruch
1980.06.15 wyrok SN III PR 33/80 LEX nr 14532

Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika - jego nieskoordynowane poruszenie się powodujące potknięcie się i upadek nawet na gładkiej powierzchni.

Wyłączenie przyczyny zewnętrznej przy upadku pracownika w czasie i miejscu pracy, który nastąpił w takich okolicznościach, byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi
Oferty pracy - dziwne oferty nie dla księgowych
Manager zespołu księgowego/Główna/y księgowa/y-OFERTA PRACY
Wypadek, który miał miejsce 3 lata temu
złamanie nogi podczas spotkania integracyjnego- wypadek??
Czy każdy wypadek ucznia wymaga całej dokuamntacji?
Wypadek ucznia w szkole - brak reakcji dyrektora!
Wypadek pracownika zatrudnionego na umowę zlecenie
  • gry na sagema myx7
  • milosne fotki za darmo
  • hiszpanskie wino
  • kartki wp pl
  • salon;w;genewie
  • Zbiór wiadomości z grup dyskusyjnych ; Start